Конференція Спортивної Студентської Спілки України

14 березня 2017 року в м. Києві відбулася позачергова Конференція Спортивної студентської спілки України, в якій узяли участь делегати від усіх територіальних спілок областей України, міста Києва, окрім Автономної Республіки Крим та Севастополя.

На порядку денному конференції розглядалися два питання: 1) Про керівництво та перспективи розвитку Спортивної студентської спілки України (СССУ); 2) Про нову редакцію Статуту Спортивної студентської спілки України.

По першому питанню з доповіддю (звітом) про роботу СССУ виступив Кремінь Василь Григорович – президент Академії наук України. У своєму виступі Василь Григорович доповів про заходи, зокрема проведення Універсіад із видів спорту та участь і успіхи українських студентів на Всесвітніх Універсіадах. Потім виступаючий подякував Генеральному секретарю Спілки Гаврилко Василю Купріяновичу та членам виконкому і запропонував обрати Президентом Спілки Імаса Євгена Вікторовича (ректора Національного університету фізичного виховання і спорту).

В обговоренні доповіді взяли участь: міністр молоді та спорту Жданов І.О., який запропонував створити ліги у структурі Спілки з 18-20 видів спорту; Корж В.П. – керівник ФСТ «Динамо», в минулому міністр молоді та спорту, дав позитивну оцінку роботи спілки.

Крулько І.І. – голова української футбольної асоціації студентів – запропонував на посаду віце-президента спілки Місюру В.Я.

Учасники конференції слухали виступ ректора Національного університету фізичного виховання і спорту Імаса Євгена Вікторовича, який подякував за пропозицію стати Президентом Спілки, а також висловив своє бачення її роботи. Також він запропонував у майбутньому прийняти Всесвітню Універсіаду в Україні, зокрема, в 2021 або 2023 році.

Після цього кандидатуру Імаса Є.В. було поставлено на голосування на посаду президента СССУ. В результаті голосування вище названий кандидат був обраний одноголосно.

На Конференцію був запрошений віце-прем’єр міністр України, який акцентував увагу на важливості розвитку студентського спорту. Якщо в містах, де є вищі навчальні заклади, проводиться Універсіада, то це – подія, якщо проводиться Всесвітня Універсіада, то це – політична подія, адже вона збирає 1 млрд. глядачів. Проте питання, чи може Україна в сучасних умовах прийняти такого рівня змагання, поки що залишається відкритим.

Необхідно відмітити, що в роботі Конференції взяли участь: Голова федерації фехтування України олімпійський чемпіон Вадим Гуцгайт, а також Голова федерації волейболу Михайло Мельник.

Комітет фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки був представлений в особі Стеценка В.Г., а також екс-керівниками цього відомства, паном Баженковим та Гамовим. У результаті голосування делегатами конференції було обрано Генерального секретаря Спілки Стеценка Вадима Григоровича, віце-президентом Спілки – Місюру В.Я., членами виконкому, зокрема, аспіранта Клімашевського та студента Біласа (м. Львів).

Також почесним Президентом Спілки обрано Кременя Василя Григоровича, радником Президента Спілки – Гаврилка В.К.

Під час розгляду другого питання одноголосно було прийнято нову редакцію Статуту Спортивної студентської спілки України.

Насамкінець, хочу висловити надію, що студентський спорт Закарпатської області не буде осторонь усіх тих подій, які відбуватимуться на теренах України та за її межам. Також висловлюю свою подяку Закарпатському обласному відділенню (філії) Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України (начальник Риляк І.І.) та своїм колегам із ВНЗ І-ІІ та ІІІ-IV рівнів акредитації за можливість представляти Закарпаття на такому форумі.

 

Делегат конференції від Закарпатської області

керівник фізичного виховання

Карпатського інституту підприємництва

Університету «Україна» Мирослав Лозюк