78-ма річниця Карпатської України

У березні 1939 р. Карпатська Україна лягла під ударами угорських військ. Вирішальна битва сталася в 12 км. від Хуста, який тоді був столицею Карпатської України, на Копанському (Красному) полі. Угорським військам протистояли дві тисячі закарпатських січовиків і стільки ж чехословацьких солдатів.

Саме тут, на Красному полі, відбувся кровопролитний бій між слабо вишколеними й озброєними захисниками Карпатської України – воїнами Карпатської Січі та добре вимуштрованою армією фашистських загарбників. Молоді січовики віддали свої життя за свободу рідної землі.

Тепер на місті кровавих боїв встановлено Меморіальний парк «Красне поле», який знаходиться між містами Хуст і Виноградів.

Кожного року українці з усіх куточків України приходять на Красне поле вшанувати пам’ять загиблих героїв. Викладачі та студенти Карпатського інституту підприємництва та Карпатського коледжу Університету «Україна» узяли участь у заходах, що проводились у місті Хуст.

Заходи з відзначення 78-ої річниці почалися із проведення в Хусті VIІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле».

Участь у фестивалі взяли 475 учасників із 8 областей України (Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської, Луганської областей), Словацької Республіки та Закарпаття. Виконавці оспівували в піснях долю солдат, сльози матерів. Через пісню передався дух патріотизму, гордості за свій народ. Як сказала член журі Вікторія Фролова – начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації, «цей фестиваль є доказом того, що Україна – єдина».

15 березня 2017 року відбувся обласний мітинг-реквієм на меморіальному комплексі «Красне Поле».

Ми пам’ятаємо героїв, які віддали свої життя заради незалежності.

Вічна пам’ять!