Василь Кузан презентував поезію у Хусті

27 листопада 2013року Василь Кузан, член Національних спілок журналістів і письменників України, презентував у Хустському районному будинку культури свої книги поезій для клубно-бібліотечних працівників району та студентів Карпатського інституту підприємництва «Україна».

Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Іван Пилипець.

«Василь Васильович – людина, що впевнено крокує життям. За його плечима неабиякі досягнення: перемога в літературному конкурсі «Гранослов», він – лауреат закарпатської премії ім. Ф. Потушняка в галузі поезії та літературознавства, один із переможців конкурсу літературних критиків України «Буквоїд», автор шістнадцяти збірок і понад ста пісень, які виконують народні артисти України Іван Попович, Степан Гіга, Петро Матій, Валентина Степова, Ярослав Музика, Микола Свидюк та інші», – зазначив у своєму виступі Іван Васильович.

Презентацію Василь Кузан розпочав із розповіді про своє дитинство. Народився в с. Довге Іршавського району в 1963 році. Після закінчення школи вступив на математичний факультет Ужгородського держуніверситету. До навчання завжди ставився відповідально, любив науку, прагнув знати усе і про всіх. Своїми улюбленими письменниками й по сьогодні вважає Лесю Українку, Сергія Єсеніна, Олександра Блока. Зізнався, що вже на другому курсі матфаку задумав вступити до Московського літературного інституту ім. Горького, який вважався найпрестижнішим творчим вишом у всьому СРСР. Проте, за порадою рідних, усе ж таки вирішив завершувати освіту в царині “точної математики”.

Після закінченні університету пропрацював майже десять років у сільській школі учителем, згодом був начальником відділу культури Іршавської райдержадміністрації. Цікаво було почути присутнім про перші спроби пера автора. Виявляється, хлопчак, прочитавши детектив “Человек в проходном дворе” автора Дмитра Тарасенка, написав про страждання молодої героїні, яка, сидячи за гратами, роздумовує про своє мученицьке життя. Невдовзі, у студентські роки, з’явилися перші серйозні вірші, присвячені коханій. Після захисту диплому Василь Васильович робив кілька спроб видати свою першу збірку, проте щоразу щось заважало. Мрія здійснилася лише тоді, коли Василь Кузан у 1996 році здобув перемогу в міжнародному конкурсі Української громади Австралії, на кошти якої й була видана перша збірка.

Надалі наступні його видання знайшли свого читача, були успішними, а найпопулярнішою виявилась книга «Демони жіночих дегустацій». У книгах В. Кузана, зокрема «Загублене мовчання», «Верлібрідо», «Золото Карпат» описано чарівні почуття, гармонію душ чоловіка і жінки. Автор зображує трепетне і тендітне кохання, показує, яке крихке та ніжне це почуття і водночас надзвичайно пристрасне. Присутні жваво й невимушено спілкувалися з гостем, активно задавали питання, на які пан Василь цікаво та дотепно відповідав. Варто відзначити його ораторську майстерність, природність поведінки, відсутність снобізму. Хоч презентація тривала зо дві години, присутнім було цікаво слухати життєві історії знаного поета, сміятися з його жартів, захоплюватися його досягненнями.

Наприкінці зустрічі за задане найцікавіше запитання Сергій Гержик отримав у подарунок збірку поезій, а бажаючі мали можливість отримати його збірки з автографом.

Джерело: http://chas-z.com.ua/culture/vasil-kuzan-prezentuvav-poeziyu-u-husti.html